Daniela Sopóci
masáže, manikúra, pedikúra
 
 Salón Danjelik, Ožvoldíkova 8, 841 02 Bratislava Tel.: 0905 929 170
 

Reflexná masáž chodidiel

Je druh holistickej (celkovej - prihliada na celého človeka nie len na symptómy či ťažkosti) terapie, ktorá vznikla v Číne pred 5000 rokmi. Funguje na princípe stimulácie nervových zakončení na nohách (i rukách), ktorého dôsledkom je pocit hlbokého uvoľnenia a zníženia (prípadne úplného odbúrania) stresu. Táto metóda má veľa blahodárnych účinkov, aj keď sa človek cíti zdravý. Pomáha pri uvoľňovaní toxínov z tela (po procedúre častejšie močenie, zlepšenie funkcie čriev. Sú možné i prechodné bolesti hlavy, ktoré len poukazujú na vyplavovanie toxínov a netrvajú dlho). Preto sa odporúča pred a po masáži veľa piť, aby sa toxíny mohli voľne vyplaviť z tela von. Počas masáže sa v tele vytvárajú endorfíny - hormóny šťastia, ktoré prirodzene zmierňujú bolesť. Dotyky a tlak na reflexné zóny pomáhajú ozdravnému procesu a nastoleniu rovnováhy v tele. Citlivé body na chodidlách môžu poukazovať na miesta nerovnováhy a ich stimuláciou sa opäť spriechodňuje tok energie a nastoľuje harmónia v tele.

Lymfatická masáž

Lymfatický systém odvádza z tkanivového moku produkty látkovej premeny, ktoré nemohli byť resorbované do žilných kapilár (napr. veľké molekuly bielkovín, baktérie, cudzorodé látky...). Na rozdiel od krvného systému nemá žiadnu pumpu a jeho pohyb je zabezpečovaný iba tkanivovými pohybmi, aktívnou kontrakciou svalových vlákien v stene lymfatických ciev, dýchacími pohybmi, pulzovou vlnou v tepnách a aktívnou kontrakciou kostrového svalstva. Niekedy je prietok lymfy zhoršený (napr. pri preťažení lymfatických uzlín, ktoré lymfu filtrujú pri chorobe, pri nedostatočne vyvinutom lymfatickom systéme, po niektorých úrazoch či operáciách). Zhoršený prietok lymfy znamená hromadenie toxínov v organizme (tie môžu viesť k rôznym poruchám) alebo lymfatický opuch - lymfedém (ktorý môže narastať do takých rozmerov, že môže deformovať orgán). Vznikajú poruchy imunity, zdroj autoimunoagresívnych reakcií a pod., v takýchto prípadoch pomáha klinická lymfodrenáž - naordinuje ju lekár, je prevádzkovaná v zdravotníckych zariadeniach, pacient je pod stálym lekárskym dohľadom. Ako prevencia pôsobí lymfodrenáž prevádzkovaná v rôznych masážnych či kozmetických salónoch – či už manuálna alebo prístrojová. Pri lymfatickej masáži je potrebné prijímať zvýšenú dávku tekutín (ideálne 2-3litre), aby sa podporilo vylúčenie toxínov z tela von. Lymfodrenáž je odporúčaná preventívne a pre relaxáciu 1x mesačne.

Anticelulitídna lymfodrenáž

Celulitída, ľudovo povedané pomarančová koža, trápi 80% žien bez rozdielu veku, plnoštíhle aj chudšie. Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách, zadku, bruchu a niekedy aj na ramenách (pokročilejšie štádium). Spočiatku býva nenápadná a je len malým kozmetickým defektom, ale ak sa zanedbá (nedostatok pohybu, nadváha, zlý životný štýl, hormonálna liečba...), začnú zväčšené tukové bunky tlačiť na cievy, čím zhoršia cirkuláciu krvi a spomalí sa vylučovanie odpadových látok lymfatickým systémom. Tento typ masáže podporuje funkciu lymfatického systému a tým odplavovania toxínov, nadbytočnej vody a tukových buniek z tela. Odporúča sa aj pri kŕčových žilách, lebo odľahčuje krvnému obehu.

Klasická masáž

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Čo je však možno najdôležitejšie - celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek" sa používa dodnes Má vynikajúce rehabilitačné účinky, je jednou z najpríjemnejších foriem uvoľnenia. Potrebujú ju nielen ľudia trpiaci stresom, únavou a vyčerpaním, ľudia žijúci v napätí a nedostatku radosti zo života, ale i ľudia s bolesťami kostí, kĺbov a svalov, ľudia so zníženou pohyblivostí, obézni . Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh, pretiahne spojivové tkaniva kĺbov. Masáž zbaví strachu a úzkosti, vyvolá pocit pokoja, radosti a sebadôvery, uvoľní energiu zadržovanú vplyvom stresu a prílišného fyzického i psychického vypätia. Umožní uvedomiť si telo ako celok, zjemní výraz tváre i zlepší držanie tela. Masáž vyvolá pocit sebadôvery a sebaistoty.

Myofasciálna terapia

Je práca s telom, ktorá ovplyvňuje každý sval, kosti, nervy, krvné cievy a orgány v tele. Myofasciálne uvoľnenie je prirodzenou formou strečingu a práce s fasciou, ktorá ma hlboký efekt na telové tkanivo. Zvyšuje rozsah pohyblivosti kĺbov, uvoľňuje svalové tkanivo, zvyšuje flexibilitu, znižuje bolesť a napätia. Ide o veľmi jemnú a šetrnú manipuláciu s fasciou, teda spojivovým tkanivom, ktoré obklopuje všetko v našom tele, od buniek, nervov, ciev, kostí až po svaly a orgány. Dá sa prirovnať k sieti pavučín, ktorá sa tiahne od hlavy až ku špičkám prstov. Jej stuhnutie negatívne vplýva na celé telo a narúša funkciu jednotlivých orgánov, svalov, kĺbov, šliach, krvného a lymfatického systému. Uvoľnením fascie sa začínajú diať „veľké zázraky“. Technika myo, je unikátna najmä pri odstraňovaní bolestí hlavy, chrbta, krčnej chrbtice a stuhnutých ramien. Okrem toho zlepšuje flexibilitu tela a pohyblivosť kĺbov. Zvyšuje pracovnú i športovú výkonnosť, dodáva vitalitu, znižuje stres, harmonizuje funkciu vnútorných orgánov a zlepšuje celkový zdravotný stav.